Zapraszamy na IV Marsz Nocny "Wilcze Tropy"

Zapraszamy wędrowników i instruktorów harcerskich naszej Chorągwi na IV Marsz Nocny "Wilcze Tropy"!

REGULAMIN IV NOCNEGO MARSZU „WILCZE TROPY”

1. Organizatorzy:
10 Krąg Instruktorski „CHAOTYCZNI”, KH ZHP Białystok, 8 Krąg Instruktorski przy wsparciu; Białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Miasta Białystok, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

2. Termin:
Marsz odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne w terminie 01/02 marca 2019.
Start o godz. 18:00 w Białymstoku. Zakończenie około godz.9:00 na terenie województwa podlaskiego. Powrót patroli do domu w okolicach godziny 12:00.

3. Cele marszu:
- uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych,
- propagowanie aktywnych form spędzenia wolnego czasu,
- integracja środowisk wędrowniczych

4. Komenda Rajdu:
pwd. Dariusz Radziszewski – komendant
pwd. Piotr Zembrowski – komendant trasy miejskiej
pwd. Adrianna Niedzielska –komendantka trasy terenowej

5. Uczestnictwo, zgłoszenia oraz wpisowe
Uczestnictwo:
Uczestnikami marszu mogą być wędrownicy, instruktorzy harcerscy – członkowie Hufca ZHP Białystok, członkowie innych jednostek z terenu ZHP Chorągwi Białostockiej, członkowie oraz młodzież z innych organizacji harcerskich. Organizatorzy dopuszczają udział młodzieży nie zrzeszonej. Organizatorzy przewidują dwie trasy.

Trasę miejsko – terenową,
Przeznaczoną dla osób w wieku powyżej 16 lat, zgłaszających się w patrolach 5 – 10 osobowych wraz z pełnoletnim opiekunem, który w Marszu bierze udział na prawach uczestnika.
Nie dopuszczamy zwiększania ilości osób w patrolach i łączenia patroli. Maksymalna ilość osób to 10 wraz z opiekunem.

Trasę terenową
Przeznaczoną dla osób w wieku powyżej 20 lat, zgłaszających się w patrolach 2 osobowych.

Składka zadaniowa/wpisowe:
Dodatkowa składka zadaniowa wynosi 15 zł od osoby
Termin zgłoszeń wraz z wpłatami upływa 18.02.2019

Wpłaty:
Wpłaty od CAŁEGO PATROLU należy dokonać na konto :
Hufiec ZHP Białystok, ul. Sienkiewicza 22 piętro II lokal 3, 15-092 Białystok
BGŻ 08 2030 0045 1110 0000 0409 1130 z dopiskiem IV NMWT i nazwa patrolu
POJEDYŃCZE WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE
Patrolowi zgłaszają patrol poprzez wypełnienie formularza:
Osoby spoza Hufca ZHP Białystok ubezpieczają się we własnym zakresie.

6. Ubiór i ekwipunek;
Patrole powinny posiadać ubiór i ekwipunek umożliwiający nocną wędrówkę w zmiennych
warunkach pogodowych. Na starcie trasy ubiór patrolu będzie weryfikowany i oceniany. Organizujemy imprezę po raz czwarty i wiemy jak się wędrownicy potrafią wybrać do lasu.
Buty typu adidasy, trampki, kozaki, buty zamszowe odpadają. Spodnie rurki, leginsy, odkryte kostki, torebki damskie też nie są dobrym pomysłem. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zniszczenie bądź uszkodzenie ubrań
Każdy patrol powinien posiadać prowiant na drogę i na sobotnie śniadanie, kompletną apteczkę, kamizelkę odblaskową lub opaski odblaskowe, latarkę, buty na zmianę, patrole harcerskie także chustę harcerską i mundurowe nakrycie głowy. Osoby planujące spanie po zakończeniu trasy mogą zabrać ze sobą karimatę i śpiwór - nie zapewniamy transportu bagażu. W trakcie marszu nie będzie możliwości powrotu do Białegostoku.

7. Organizatorzy zapewniają;
- pamiątkową plakietkę lub znaczek,
- herbatę/kawę,
- dyplom uczestnictwa,
- nagrody rzeczowe dla najlepszych patroli,
- możliwość noclegu
- transport

8. Współzawodnictwo patroli;
Patrole będą oceniane za:
- udział w programie marszu,
- zdyscyplinowanie patrolu,
- ekwipunek i ubiór umożliwiający poruszanie się po lesie,
- przejście trasy zgodnie z wytycznymi, które patrolowi otrzymają po zgłoszeniu

9. Całkowita interpretacja regulaminu należy do organizatorów. Regulamin może ulec zmianie.

Czuwaj!