Drodzy harcerze, instruktorzy, rodzice, opiekunowie, przyjaciele harcerstwa!

Od 25 maja 2018 roku na terytorium Polski zaczęły obowiązywać nowe zasady ochrony i przetwarzania danych osobowych, regulowane przez rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwane popularnie RODO.
Regulacje te są identyczne dla wszystkich krajów na terenie Unii Europejskiej i dotyczą każdego ich obywatela.

Informujemy, że Wasze dane, które chroniliśmy dotąd w oparciu i na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych, będą nadal objęte ochroną, zgodnie z nowymi regulacjami prawa w oparciu o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej z dnia 4 maja 2016 r., L 119/1).

W związku z zasadami powyższego rozporządzenia informujemy, że Administratorem Waszych danych osobowych jest Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Białostocka, ul. Pałacowa 3/1, 15-042 Białystok.

Cele, okoliczności i sposób przetwarzania danych osobowych w ZHP Chorągwi Białostockiej reguluje Regulamin ogólny ZHP Chorągwi Białostockiej w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w ZHP Chorągwi Białostockiej oraz wszystkich jej podległych jednostkach organizacyjnych.