Chorągwiany wyjazd na XXIII Pielgrzymkę ZHP na Jasną Górę

Druhny i Druhowie!

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Chorągwianym wyjeździe na XXIII Pielgrzymkę ZHP na Jasną Górę.

„Tutaj zawsze byliśmy wolni” – pod tym hasłem będziemy po raz XXIII pielgrzymować na jasnogórski szczyt. Te słowa Jana Pawła II w roku 100-lecia niech będą dla nas szczególnym drogowskazem.

W roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i roku 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego, po raz dwudziesty trzeci spotkamy się w jasnogórskim sanktuarium, alby spoglądając w oblicze Matki, powtórzyć: Jestem, Pamiętam, Czuwam…

Pielgrzymka to nie tylko wędrówka, pielgrzymka to przede wszystkim podróż wgłąb siebie… to dobry moment na podsumowanie swojej harcerskiej służby. Zapraszamy środowiska harcerskie, jak również indywidualnych instruktorów. W naszej osobistej refleksji i harcerskiej przygodzie, stojąc na jasnogórskim szczycie powtórzmy za św. Janem Pawłem II – TUTAJ ZAWSZE BYLIŚMY WOLNI!

Termin: od 18 do 20 maja 2018 r. - ze względów logistycznych i organizacyjnych, wyjazd powrotny do Białegostoku wieczorem, 19 maja

Transport autokarem na trasie: Białystok (wyjazd ok. 5:00) - Święty Krzyż - Częstochowa - Białystok (powrót ok. 5:00)

Nocleg: pod własnymi namiotami na polu namiotowym/błonia za Klasztorem

Koszt: 105 zł (w tym zawiera się 20 zł składki zadaniowej centralnej - obiad w sobotę, okolicznościowa plakietka, pakiet startowy, program)

Wyżywienie: we własnym zakresie śniadania i kolacje, organizatorzy zapewniają wrzątek do każdego posiłku, w sobotę ciepły obiad w zapewniony w cenie

Wpisowe: na konto Chorągwi nr 90 2030 0045 1110 0000 0417 3850, podając w tytule przelewu: Imię i nazwisko, pielgrzymka.

Zgłoszenia na pielgrzymkę prosimy przesyłać przez formularz:
do 6 maja 2018 r. Wszystkie zgłoszenia zostaną przekazane dalej organizatorowi Pielgrzymki.

Program pielgrzymki i dodatkowe informacje na stronie pielgrzymka.zhp.pl oraz u koordynatora chorągwianego wyjazdu: hm. Bogumiła Dziedziula - b.dziedziul@bialostocka.zhp.pl