V Rajd "Nasze korzenie" - Romuald Traugutt - patron Białostockkiej Chorągwi

ORGANIZATOR RAJDU – DIECEZJALNY DUSZPASTERZ HARCERZY DIECEZJI EŁCKIEJ
ma zaszczyt zaprosić wraz z pomocnikami w przygotowaniu i przeprowadzeniu HKI „PELIKANY” przy WSD w Ełku–

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę w dniach 7- 9 lipca 2006 r. na obszarze BIEBRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO I JEGO OTULINY
- I trasa rajdu do 20 km
- II trasa dla harcerzy młodszych do 10 km
(START i META – baza duszpasterstwa harcerzy archidiecezji białostockiej i diecezji ełckiej).

Na trasie dziewiczej natury będą punkty kontrolne, na których znajdą się zadania dotyczące wiadomości z życia Romualda Traugutta. W związku z tym prosimy uczestników Rajdu o „odrobienie pracy domowej” - zapoznanie się z historią jego życia. Przygotowanie do 10 min. scenki z jego życia.
W ostatnim dniu Rajdu (9 lipca) odbędzie się Przegląd Pieśni Harcersko – Religijnej w Rajgrodzie w amfiteatrze na Górze Zamkowej (uczestnik, uczestnicy śpiewają jedną pieśń harcerską i jedną religijną).
Dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Koszt pobytu: 15 zł (dla zorganizowanych grup harcerski powyżej 8 osób z własnym sprzętem – 10 zł).
Przybycie w piątek na godzinę 16.00 do Bazy.
ORGANIZATOR ZAPEWNIA:
1. Zakwaterowanie w bazie Opartowo ( 2 km. od Rajgrodu w kierunku Ośrodka Łoś.
2. Gorąca woda (wrzątek).
3. W sobotę obiadokolację.
4. Ubezpieczenie.
5. Noclegi w namiotach.
6. Moc przeżyć i wrażeń.
7. Pamiątkowy znaczek z imprezy.
8. Pogodne twarze obsługi rajdu.

UWAGA!!!
Formularz zgłoszeniowy do udziału w Rajdzie i Przeglądzie Pieśni przyjmujemy do 24 czerwca 2006 r.
Rezerwacja miejsc i informacja:
Ks. Tadeusz Białous, ul. Toruńska 1, 19-300 Ełk,
tel.: (087) 6213228 kom. 0607946827

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.
Nie bójcie się przeżyć wspaniałych przygód.
Szczęść Boże i Czuwaj !!!
Duszpasterz Harcerzy Diecezji Ełckiej

Ks. phm Tadeusz Białous