Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego

Wychowanie w Związku Harcerstwa Polskiego realizuje się w pięciu płaszczyznach. Jedną z nich jest wychowanie duchowe. Jest to jedna z trudniejszych sfer rozwoju, sięga bowiem poza świat materialny, i podejmuje kwestie bardzo osobiste, z którymi nierzadko mocować się trzeba samemu, indywidualnie starając się dotrzeć do prawdy o sensie życia i swojego powołania. Z tego powodu drużynowym dość często ciężko jest samodzielnie pracować nad tą sferą w drużynie. Właśnie dlatego został powołany Chorągwiany Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego, by wspierać hufcowe zespoły, kapelanów i instruktorów swoimi działaniami, tak by w swoich środowiskach mogli pomagać drużynowym wychowywać naszych podopiecznych również w płaszczyźnie duchowej.

Jeżeli sprawy duchowe i religijne nie są Ci obojętne, uważasz, że trzeba robić więcej inicjatyw duchowych dla harcerzy, jesteś instruktorem, zgłoś się do nas! Na pewno przyda nam się Twoja pomoc.