"Przygotuj bazę harcerską zgodnie z obowiązującymi przepisami"

Druhno Komendantko! Druhu Komendancie!

Udostępniamy Wam poradnik, opracowany przez Komendę ZHP Chorągwi Białostockiej, który będzie pomocny przy przygotowywaniu baz harcerskich na terenie naszej Chorągwi przed Harcerską Akcją Letnią.

Poradnik, który Wam przekazujemy przeznaczony jest głównie dla właścicieli oraz zarządców baz harcerskich, wykorzystywanych podczas Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej.

Powinni zapoznać się z nim także Komendanci obozów, którzy wynajmują bazy w innych chorągwiach, aby wiedzieli na co powinni zwrócić uwagę.

Pamiętajmy! Organizator obozów i kolonii nie tworzy infrastruktury – ten obowiązek spoczywa na zarządcach i właścicielach, lecz organizatorzy powinni znać te przepisy ze względu na bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Życzymy udanej lektury!

Komenda ZHP Chorągwi Białostockiej