Hołd Katyński. Podpisanie porozumienia.

W dniu dzisiejszym, przy Pomniku Katyńskim w Białymstoku odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy zginęli w Katyniu i innych miejscach sowieckiej zbrodni. Ksiądz Kapelan Wojska Polskiego Komandor Zbigniew Rećko odmówił z zebranymi modlitwę.
W uroczystościach brali udział: Wojsko, Policja, Leśnicy, Sybiracy, Żołnierze AK, Żołnierze Wyklęci, Rodzina Katyńska, Przedstawiciele IPN-u, Przedstawiciele Władz Samorządowych, Reprezentacja Harcerska z Przewodniczącym rady Chorągwi, Przewodniczącą Chorągwianej Komisji Rewizyjnej.

Po głównych uroczystościach zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Panią Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Białymstoku Agnieszką Markiewicz- Cybulską a Komendantem ZHP Chorągwi Białostockiej hm. Andrzejem Bajkowskim.

Pamięć i cześć Ofiarom Katynia.

Redakcja serwisu

Pliki do ściągnięcia: