Wiadomości Białostockiej Chorągwi ZHP 2/31/2006

Komenda Białostockiej Chorągwi, ul. Pałacowa 3/1, 15 – 950 Białystok
tel/fax.: 0-85 7323-900, e-mail: bialostockach@bialostocka.zhp.pl

nr 02/31/2006 02 lutego 2006r

1) SZKOLENIA Z ZAKRESU POZYSKIWANIA ŚRODKÓW Z FUNDUSZY STRUKTURALNYCH UNII EUROPEJSKIEJ

Komenda Białostockiej Chorągwi informuje iż Towarzystwo Naukowe Organizacji i kierownictwa Oddział w Białymstoku z przyjemnością zawiadamia iż od lutego 2005r. pełni rolę REGIONALNEGO OŚRODKA SZKOLENIOWEGO EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO
Celem działalności jest profesjonalne przygotowanie instytucji, które mogą aplikować o środki z EFS do jak najlepszego ich wykorzystania. Dotacje płynące z Europejskiego Funduszu Społecznego, odpowiednio wykorzystane, - w znaczący sposób wpłynąć mogą na rozwój zasobów ludzkich naszego województwa - na podniesienie kwalifikacji osób bezrobotnych, zwiększenie umiejętności pracowników administracji i przedsiębiorstw, poprawę jakości pracy.
W związku z powyższym mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w seminarium poświęconych tematyce Europejskiego Funduszu Społecznego Osobom, które po raz pierwszy mają okazję zetknąć się z tematyką ES polecamy udział w cyklu szkoleń obejmujących 4 moduły tematyczne, które, pozwolą na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu pozyskiwania środków z funduszu strukturalnego Unii Europejskiej.
Udział w seminarium jest bezpłatny. Informujemy również, że jest możliwość odbycia szkoleń na terenie miejscowości, w których znajdują się hufce.(szkolenia będą przeprowadzane w dniach roboczych). Listę chętnych prosimy przekazać drogą telefoniczną bądź e-mailową do Komendy Białostockiej Chorągwi (maksymalnie 15 osób), w celu określenia dokładnych miejsc i terminów szkolenia. W załączeniu przesyłam program pierwszego spotkania obejmujący tematykę „podstawy finansowania strukturalnego i działań EFS”

Konsultacje w zakresie szkoleń prowadzi koordynator zespołu pozyskiwania środków przy Komendzie Białostockiej Chorągwi ZHP –Agnieszka Bielska.

HM. SŁAWOMIR JASIŃSKI
KOMENDANT CHORĄGWI

2) SZKOLENIA Z ZAKRESU POZYSKIWANIA ŚRODKÓW Z FUNDUSZY STRUKTURALNYCH UNII EUROPEJSKIEJ – BIAŁYSTOK 9-10 LUTY
Informujemy, iż szkolenie będzie się odbywało od godziny 9 00 do 15 00 w „Santanie” przy ulicy Baranowickiej 55 w Białymstoku. Program szkolenia obejmuje siedem zagadnień:
1. Potencjalne źródła finansowania działań
2. Logika projektowa
3. Planowanie projektu
4. Zarządzanie zadaniami i czasem w projekcie
5. Określanie efektów projektu
6. Konstruowanie budżetu
7. Elementy systemu monitorowania i ewaluacji projektu

W załączeniu dołączamy listę osób biorących udział w szkoleniu.

W razie jakichkolwiek zmian prosimy o natychmiastową informację.

HM. SŁAWOMIR JASIŃSKI

3) ZMIANA NUMERU TELEFONU W HUFCU ZHP W GRAJEWIE
Informujemy, że zmienił się numer telefonu Hufca ZHP w Grajewie - aktualny to: (086) 261-11-73
HM. AGATA PIETRYSZYK
SZEF BIURA

4) PRZYGOTOWANIE LISTY Z PODZIĘKOWANIAMI NA DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
Prosimy o przygotowanie listy osób (maks 8 osób), którym komendy hufców chciałyby wręczyć listy z podziękowaniami od Komendanta Chorągwi na Dzień Myśli Braterskiej. Listy osób należy przekazać do Komendy Chorągwi (telefonicznie bądź droga elektroniczną) do14 lutego 2006 r.

KOMENDANT CHORĄGWI

5) UCHWAŁA NR 6/XXXIII RADY NACZELNEJ ZHP Z DNIA 29 STYCZNIA 2006 R. W SPRAWIE ZMIANY UCHWAŁY NR 67/XXXII RADY NACZELNEJ ZHP Z DNIA 24 PAŹDZIERNIKA 2004 R. W SPRAWIE SKŁADEK CZŁONKOWSKICH

Przekazujemy uchwałę wprowadzająca zmiany dotyczące opłacania składek członkowskich. Uchwała w załączeniu.

KOMENDANT CHORĄGWI

6) UCHWAŁA NR 4/XXXIII RADY NACZELNEJ ZHP Z DNIA 28 STYCZNIA 2006 R. W SPRAWIE ORDYNACJI WYBORCZEJ ZHP ORAZ UCHWAŁA NR 5/XXXIII RADY NACZELNEJ ZHP Z DNIA 28 STYCZNIA 2006 R. W SPRAWIE LICZBY DELEGATÓW WYBIERANYCH W HUFCACH NA ZJAZDY CHORĄGWI.

Przekazujemy powyższe uchwały. Polecamy zapoznać się z powyższymi dokumentami w związku z przygotowaniami do zjazdów sprawozdawczych oraz zbiórek wyborczych. Szczegółowe informacje dotyczące przydziału mandatów w kolejnych wiadomościach.