149 rocznica wybuchu powstania styczniowego

Uroczystości patriotyczno-religijne na miejscu straceń na wzgórzu Szubienica w pobliżu Choroszczy rozpoczęły się 22 stycznia 2012 roku o 19:15. Harcerze, mieszkańcy Choroszczy i okolic oraz licznie przybyli goście w 149 rocznicę wybuchu powstania styczniowego, oddali hołd poległym i walczącym w zrywie narodowym.

Podczas uroczystości odbył się Apel Poległych. Zebrani oddali cześć poległym i wywiezionym na Syberię powstańcom. Przybył też szwadron 110 Pułku Zapasowego Ułanów w strojach powstańczych oraz poczty sztandarowe. Po zakończeniu oficjalnych obchodów na uczestników czekało ognisko, kiełbaski i ciepła herbata.

Harcerze, na czele z Komendantem ZHP Chorągwi Białostockiej hm Andrzejem Bajkowskim, uświetnili uroczystość poprzez pełnienie honorowej warty oraz ustawili znicze pamięci przy pomniku.

Szczególne podziękowania kierujemy do 84 BDSh i drużynowego dh. Piotra Fiedorczuka za godne reprezentowanie ZHP na uroczystościach.

Relacja i fotogaleria na stronie Gminy choroszcz