Zimowe Pogotowie Życzliwości

Okres zimowy jest związany z wieloma zagrożeniami, często wynikającymi z ludzkiej obojętności oraz braku wsparcia i pomocy ze strony najbliższego otoczenia. By temu przeciwdziałać zagrożeniom planowane jest uruchomienie "Zimowego Pogotowia Życzliwości". Opiera się ona na trzech fundamentalnych koalicjantach: Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Policji.

Z założeń "Zimowego Pogotowia Życzliwości" prowadzonego wspólnie przez Komendę Wojewódzką Policji, Komendę ZHP Chorągwi Białostockiej i Polski Czerwony Krzyż, wynikają określone zadania dla szczepów, drużyn, gromad i kręgów, na przykład:
- na najbliższej zbiórce ustalić Plan Zwiadu, obejmujący rozpoznanie potrzeb osób starszych, schorowanych i samotnych w środowisku swego działania;
- wspólnie zastanowić się nad formami pomocy, np. przy sprzątaniu, robieniu zakupów itp.
- odwiedzić osiedlową bibliotekę (biblioteki często mają świetne rozeznanie na temat osób starszych)

Za zgodą zainteresowanych i osób, którym pomagamy, można wykonać zdjęcia dokumentujące formy działania. Dokładnie opisane zdjęcia oraz opisy działań prosimy przesłać do komendy chorągwi.

Redakcja serwisu

Pliki do ściągnięcia: