Łomżyńscy harcerze pomagają powodzianom!

8 sierpnia 2010 r. 59 Łomżyńska Drużyna Harcerska "Ptaki Ptakom" wyjeżdża na obóz wędrowny w południową Polskę - planują parę dni spędzić z powodzianami w Racławcu.

Harcerze przygotowali trzy dni zajęć programowych dzieciom, które zostały na miejscu. Chcą w ten sposób po raz kolejny wspomóc potrzebujących rodaków. Jak napisali na swojej stronie - program obozu nastawiony jest na aktywny wypoczynek, sport, rekreację służbę harcerską w myśl „Nieść chętną pomoc bliźniemu”.

59 DH "Ptaki Ptakom" razem z drużynowym phm. Krzysztofem Pyczot w czerwcu prowadziła dwu tygodniową akcję "Pomóżmy Powodzianom". Harcerze zorganizowali zbiórkę darów dla powodzian z miejscowości Czechowic -Dziedzic i Wilkowa. Jeżdżąc samochodem marki Star 660, zbierali to co powodzianom przyda się najbardziej. Przekazali ponad 2400 kg darów i sprzęt AGD. Obok harcerskiego wozu nikt nie przeszedł obojętnie. Mieszkańcy Łomży chętnie przynosili żywność, środki czystości i materiały budowlane.

Życzymy 59 DH „Ptaki Ptakom” udanego wypoczynku i zadowolenia z pełnionej służby!

Redakcja Serwisu

Galeria: