SZLACHETNA PACZKA

Szanowni Państwo,

Jako wojewódzki koordynator programu SZLACHETNA PACZKA mam przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w programie w roli liderów rejonów. W całej Polsce szukamy odważnych osób, które przeprowadzą program w swoich lokalnych społecznościach i zorganizują pomoc dla około 90 rodzin potrzebujących. Serdecznie zapraszam do udziału w tym niezwykłym programie.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocowy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, organizację pożytku publicznego, od 2001 roku. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ, czyli pomoc odpowiadającą na jej konkretne potrzeby.

Lider rejonu to osoba, która po uprzednim profesjonalnym przeszkoleniu staje na czele autonomicznego sztabu wolontariuszy i przeprowadza akcję w swojej społeczności: buduje zespół około 30 wolontariuszy, szkoli ich i nimi zarządza, kontaktuje się z instytucjami, by dotrzeć do około 90 rodzin potrzebujących, organizuje magazyn w trakcie finału SZLACHETNEJ PACZKI.

SZLACHETNA PACZKA to niezwykły program – dociera do tych, którzy nie proszą o pomoc, a najbardziej jej potrzebują, przełamuje społeczne bariery biedy i sprawia, że ludzie zbliżają się do siebie. Lider rejonu jest tu postacią pierwszoplanową: to on aktywizuje społeczność i inspiruje innych do działania.

Organizacja SZLACHETNEJ PACZKI w Państwa środowisku to szansa na wprowadzenie prawdziwej zmiany – aktywizacji społeczności, wzięcia odpowiedzialności za kształt otoczenia oraz, prócz dotarcia z konkretną pomocą do najbardziej potrzebujących osób żyjących obok nas, zwrócenia społecznej uwagi na problemy barier biedy i obojętności. Integracja społeczeństwa lokalnego w realizacji jednej z najbardziej przemyślanych inicjatyw społecznych to kolejna wartość, jaka wynika ze SZLACHETNEJ PACZKI.

Jeszcze raz zachęcam Państwa do wzięcia udziału w SZLACHETNEJ PACZCE – to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, którego wartość można zmierzyć nie tylko ilością przekazanej pomocy materialnej, ale przede wszystkim setkami serc, które dzięki Państwa zaangażowaniu rozgrzeją się prawdziwym dobrem.

Aplikacje należy wysyłać na adres mailowy: podlaskie@wiosna.org.pl , zaś więcej informacji można uzyskać na www.szlachetnapaczka.pl - dowiedz się, jak zmieniać świat wokół siebie. Rekrutacja trwa do 31 maja.

Z poważaniem,

Ewelina Chilińska