Kiermasz książek artystycznych i o sztuce dla dzieci

Z okazji Światowego Dnia Książki, Galeria Arsenał w Białymstoku oraz Fabryka Bestsellerów mają zaszczyt zaprosić na kiermasz książek artystycznych i o sztuce dla dzieci, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 kwietnia 2010 r. w godz. 11-16, w Galerii Arsenał.

Pokażemy książki wydawnictw Muchomor, Wytwórnia, Dwie Siostry, Czerwony Konik, EZOP, Format i in.
Kiermaszowi będzie towarzyszyła wystawa rysunków powstałych podczas Warsztatów Rodzinnych "Wielkie marzenie" prowadzonych przez Martę Ignerską.

Kiermasz, podobnie jak w zeszłym roku, będzie niepowtarzalną okazją do nabycia po obniżonej cenie książek w większości niedostępnych w księgarniach, za to wydanych w artystyczny sposób, z oryginalnymi ilustracjami. Wystarczy wspomnieć o wielokrotnie nagradzanej w kraju i za granicą książce „Tuwim. Wiersze dla dzieci” (Wytwórnia) , o „Płaszczu Józefa” (Format), który na podziurawionych w specjalny sposób kartkach opowiada o folklorze, wartościach, muzyce i klimacie żydowskiego sztetla, czy o pozycji autorstwa znanego autora książek dla dzieci Wolfa Erlbrucha „Gęś, śmierć i tulipan” (Hokus-Pokus), która wprowadza dzieci w trudny, a ostatnio bardzo eksponowany w życiu publicznym, temat śmierci. Na kiermaszu nie zabraknie także innych książek, które przy wykorzystaniu niebanalnej estetyki opowiadają o sprawach ważnych nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci: najnowszej historii Europy – „1989. Dziesięć opowiadań o burzeniu murów” (Wytwórnia, Hokus-Pokus), chorowaniu – „Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie” (Hokus-Pokus), czy filozoficznych pojęciach – „Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości” Leszka Kołakowskiego (Muchomor). Pojawią się także książki o sztuce, które pomogą rodzicom nawet najmłodsze dzieci wprowadzać w bogaty świat sztuki, zarówno współczesnej „Zachęta do sztuki” (Muchomor), jak i klasycznej „Linnea w ogrodzie Moneta” (Zakamarki). Pokażemy zarówno nowości, jak i klasyczne baśnie oraz opowieści w nowych wydaniach. Specjalnie na tę okazję sprowadzimy też do Białegostoku unikalny na polskim rynku wydawniczym kwartalnik "Ryms" poświęcony książkom dla dzieci i młodzieży, skierowany do nowoczesnych i ambitnych rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz bibliotekarzy.

Szczegóły wydarzenia na stronie Arsenału:

Pozdrawiam serdecznie,

Magdalena Wieremiejuk,