"Nie-widzialni"

W dniu 21.04.2010 (środa) o godz. 13.00 w Budynku wydziału Historyczno-Socjologicznego w Białymstoku przy ul. Plac Uniwersytecki 1 otwarta zostanie wystawa fotograficzna "Nie-widzialni". Autorami prac są uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Projekt realizowany był przy Współpracy z Kołem Naukowym Socjologii i dotyczył problematyki biedy, niedostatku, ubóstwa, wykluczenia, bezrobocia, marginalizacji osób niedostosowanych, niepełnosprawnych, wykluczonych (żebracy, więźniowie, wiekowi ludzie, narkomani, chorzy, mniejszości etniczne i narodowe – Czeczeni, Romowie, bezrobotni i bezdomni. Projekt ma ukazać i uwrażliwić społeczeństwo na problemy tych, którzy na co dzień chociaż obecni są „niewidzialni”. W projekcie udział wzięli – dr Elżbieta Gawryluk – socjolog, Katarzyna Potoniec z Fundacji Edukacji i Twórczości, koordynatorka projektów skierowanych do uchodźców (Centrum Integracji Uchodźców), a także pani Ewelina Chylińska (Prezes Koła Naukowego Socjologii) – pomysłodawczyni i koordynatorka przedsięwzięcia, Olga Murawska (Wiceprezes Koła Naukowego Socjologii). VII Liceum Ogólnokształcące reprezentowali autorzy prac uczniowie klas fotograficznych IF i IIF i Krystyna Tomaszuk nauczyciel fotografii.

Uroczystego otwarcia dokona Dziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego
prof. dr hab. Andrzej Sadowski
Projekt objął swoim patronatem Fotoklub RP Region Północno-Wschodni

Krystyna Tomaszuk

krystyna@slajd.com

Pod adresem www.slajd.com/niewidzialni.zip można pobrać zdjęcia prezentowane na wystawie do wykorzystania w publikacji.