Betlejmeskie Światło Pokoju powędrowało na Białoruś

W południe na przejściu granicznym w Kuźnicy reprezentacja Białostockiej Chorągwi ZHP wraz z Komendantem hm. Andrzejem Bajkowskim i harcerzami z 7 Drużyny Harcerskiej z Kuźnicy przekazała Betlejemskie Światło Pokoju harcerzom z Białorusi.

Światło odebrał hm. Antoni Chomczukow z harcerzami, Ojcem Janem Bońskowskim - kapelanem harcerskim oraz konsulem RP w Grodnie w obecności funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz sołtysa Kuźnicy. Wraz z Betlejemskim Światłem Pokoju przekazano dla harcerzy z Białorusi serdeczne życzenia i prezenty.

Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem oraz składania sobie życzeń. Instruktorzy harcerscy z Białorusi, przekazali nam informację, że Betlejemskie Światło Pokoju powędruje dalej do Rosji, gdzie zapłonie w katedrze polskiej w Moskwie, a następnie zostanie przekazany dalej aż na Sachalin.

Mimo mrozu i dużych opadów śniegu uroczystość przekazania Światła przebiegła w ciepłej i braterskiej atmosferze.

Słowa podziękowania kierujemy do funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Konsula RP na Białorusi za okazaną pomoc i życzliwość przy przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Zdjęcia z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju można obejrzeć na stronie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
Redakcja Serwisu