Książka dh. phm. Cecylii Łozińskiej - Grzywacz

Przy współpracy Komendy Białostockiej Chorągwi ZHP została wydana książka Cecylii Łozińskiej - Grzywacz pt. "Oczami dziecka. Wspomnienia z zesłania 1941-1946".

"...to zapis losów, o których dopiero od niedawna można mówić pełnym głosem. Przez wiele lat lepiej było nie wyjawiać tej tragicznej przeszłości, jeśli chciało się w miarę po ludzku i godnie żyć. O deportacjach w głąb Związku Radzieckiego mówiono po cichu i tylko w gronie najbliższych...
Lila - Cecylia Łozińska trafiła na Syberię jako trzyletnia dziewczynka; po latach tułaczki i kołchozowego życia wróciła jako ośmiolatka. Co mogła zapamiętać z tamtych pięciu lat - zastanowi się dociekliwy czytelnik, biorąc do ręki tę książkę. Co pamięta kilkuletnie dziecko? Obrazy, odczucia, emocje?..."

Gratulujemy wydania książki oraz życzymy wiele zdrowia i owocnej pracy w przyszłości.

Książka jest dotępna w Komendzie Chorągwi ZHP Białsytok.

hm.Andrzej Bajkowski